Plus500 does not provide CFD services to residents of the United States. Visit our U.S. website at us.plus500.com.

Tranzacționați AUD/CAD

Cumpărați sau vindeți CFD-uri cu aplicația premiată Plus5001
AUD/CAD
AUD/CAD
AUDCAD
C$0.99372 0.26% % cumpără

Info

Dolar australian/Dolar canadieni Yahoo! Finance

Spread 0,0003
Spread (%) 0.03%
Finanțare overnight - cumpărare 0.00127%
Finanțare overnight - vînzare -0.00949%
Marjă iniţială 5.00%
Marjă de menţinere 2.50%
Leverage 1:20
Expiră zilnic Nu

Diagrama prețurilor

Maxim: 0.9956 Minim: 0.9898

Ce înseamnă AUD/CAD?

Perechea valutară AUD/CAD (AUDCAD) reprezintă cursul de schimb dintre dolarul australian (AUD) și dolarul canadian (CAD). Atât datele economice australiene, cât și cele canadiene, cum ar fi creșterea PIB-ului, ratele inflației și cifrele privind ocuparea forței de muncă influențează cursul de schimb AUD/CAD. Pe lângă deciziile privind rata dobânzii luate de Banca de Rezerve a Australiei (RBA) și Banca Canadei (BOC), rata AUDCAD este, de asemenea, afectată de evenimente politice, tensiuni geopolitice și sentimentul pieței.

Cum să începeți

Deschideți un cont

Înregistrați-vă, verificați-vă contul și depuneți fonduri

Încercați contul demo nelimitat

Exersați tranzacționarea fără riscuri

Începeți tranzacționarea

Testați-vă strategia în condiții reale

De ce Plus500?

33+ de milioane

Clienți înregistrați de la început

4.2

Evaluare Trustpilot
Listat din 2013
Partener oficialr

FAQ

Prețul curent al AUD/CAD este 0.99373.

Intervalul de prețuri de astăzi este între 0.9898 și 0.99563.

AUD/CAD s-a schimbat cu 0.26% astăzi.

AUD/CAD are 32% cumpărători și 68% vânzători.

Descoperiți Forex

Evenimente viitoare

00:00
Reserve Bank of Australia monetary policy decision
Actual:  -  Prognoză:  -  Anterior:  - 
00:00
RBA Cash Rate
Actual:  -  Prognoză:  -  Anterior:  4.35 
00:00
RBA Cash Rate, Net Chg (Bps)
Actual:  -  Prognoză:  -  Anterior:  0